کمک ۸۲ میلیارد ریالی از اعتبارات سهم نفت برای مدرسه‌سازی

13 ارديبهشت 1399 Author :  

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس بوشهر، نشست مجمع خیرین مدرسه‌ساز بوشهر با حضور احمد مرادی مدیرکل نوسازی مدارس بوشهر، پرتوی مدیرعامل مجمع خیرین، معصومه جهان‌فر رئیس شورای بانوان خیر استان و جمعی از مسئولان مربوطه برگزار شد.

در این مراسم مرادی اظهار کرد: 33 پروژه نفت در سطح استان در حال اجراست که مبلغ 82 میلیار ریال از اعتبارت سهم نفت برای این پروژه‌ها اختصاص یافته و 9 پروژه هم از طرف پتروشیمی با اعتبار 27 میلیارد ریال در حال اجراست که تلاش می‌کنیم این مبلغ به 50 میلیارد ریال برسد؛ سهم دولت هم در بخش نفت مبلغ 85 میلیار ریال خواهد بود.

وی گفت: تعهدات ما در چهار بخش برنامه‌ریزی شده است که شامل تخریب و بازسازی، تجهیزات، سیستم سرمایشی و گرمایشی و خیرین است که در بخش سرمایشی 37 میلیارد ریال برای دو سال در قالب نقد و اوراق تا پایان سال 99 خدمات‌دهی داریم همچنین خرید شبگه گاز برای مدارس در دستور کار قرار گرفته و مبلغ 11 میلیارد ریال به منظور تهیه کولر تنظیم و در حال اجراست.

مدیرکل نوسازی مدارس بوشهر گفت: سرانه فضای آموزش 6/8 مترمربع در استان است که نسبت  به میانگین کشوری با رقم 5/2 مترمربع وضعیت بهتری دارد؛ تلاش می‌کنیم تا پایان سال 99 و تحویل مدارس به آموزش و پرورش این رقم را به 7/3 متر مربع برسانیم تا بتوانیم به سرانه استاندار واقعی 8/2 مترمربع برسیم.

مرادی گفت: شمار مدارس غیراستاندارد در مقابل  زلزله استان بوشهر، 6 درصد است که نسبت به وضعیت کشور با برآورد 30 درصد وضعیت مناسبی داریم.

وی اظهار کرد:  با 520 کلاس درس که با مشارکت دولت و بانک‌ها، بنیاد برکت و خیرین در حال  اجراست نیازهای کنگان و جم مرتفع خواهدشد.

در ادامه معصومه جهان‌فر رئیس شورای بانوان خیر استان بوشهر گفت: از جمع‌آوری مبالغ بسیار ناچیز حقوق آموزگاران نیک‌اندیش شهرستان‌های تنگستان، دشتستان و دشتی توانسته‌ایم سالانه حجم چشم گیری لوازم التحریر بین مدارس نیازمند تقسیم کنیم و امیدواریم شهرستان‌های بوشهر و دیگر شهرستان‌ها به جمع ما بپیوندند تا با کسر مبالغ بسیار پایین از حقوق خود ما را یاری دهند.

جهان‌فر ادامه داد: در همایش سراسری خیرین بانوان با نام «بانوی ایرانی، مدرسه مهربانی»  هم 13 نفر از بانوان خیر مدرسه‌ساز  استان شرکت خواهند کرد.

وجود 180 مدرسه تخریبی در استان

همچنین حسن رفعت آزاد بیان کرد: 180 مدرسه تخریبی در قالب 734 کلاس درس که بیشتر در مرکز شهرستان‌ها از جمله بوشهر، دشتی و تنگستان است، از اولویت‌های نوسازی مدارس محسوب می‌شوند.

معاون مشارکت‌های مردمی نوسازی مدارس اظهار کرد: تا به حال 10 بانک ما را در ساخت مدارس یاری کرده‌اند و از خارج کشور بیشترین کمک‌ها از کویت، بحرین و عمان بوده و بیشترین ساخت مدارس خیرین در استان توسط آقای حریری و خانواده او و 5 مدرسه توسط خیر نیک‌اندیش مقدم مدیرعامل شرکت پارچه مقدم بوده است؛ کمک‌ها و مشارکت خیرین در ساخت مدارس در استان بوشهر 50 درصد بوده؛ در صورتی که در کشور 30 درصد و تا به حال 47 پروژه توسط بانوان نیک اندیش ساخته شده است.

Leave your comment

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

اطلاعات تماس

  • آدرس: بندر بوشهر، ميدان رئيسعلي دلواری، ابتدای بلوار شهيد چمران
  • تلفن تماس:33324939-33324505(077)
  • نمابر:33324504(077)
  • دفتر مدیر کل:33326470(077)
  • کد پستی:96714-75158
  • پست الکترونیک: info@nosazibu.ir
  • تارنما: www.nosazibu.ir
آخرین بروزرسانی: پنجشنبه, ۲۷ مرداد ۱۴۰۱


آدرس ما بر روی نقشه

آمار بازدید

مجموع بازدید کنندگان
3764
صفحات بازدید شده
408541
صفحات بازدید شده امروز
28
بازدید کنندگان امروز
14
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
1211
بازدیدکنندگان دیروز
67
بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…