مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: براساس بررسی‌های انجام شده از هشت هزار و ۴۴۱ کلاس درس موجود در قالب یکهزار و ۳۲۹ مدرسه این استان در زمان حاضر یکهزار و ۷۰۰ کلاس در قالب ۴۱۴ مدرسه تخریبی هستند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي،توسعه وتجهيز مدارس استان بوشهر ابراهیم احمدی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: همچنین ۳۰ درصد کلاس‌های درس در استان بوشهر غیر استاندارد و  مقاوم نیستند که  از شمار  یکهزار و ۷۰۰ کلاس درس تخریبی و یکهزار و ۴۰۰ کلاس درس نیاز به مقاوم سازی دارند.

به گفته احمدی از شمار کلاس‌های درس تخریبی شناسایی شده در استان بوشهر ۴۰ درصد قابل استفاده نیستند و به نوعی متروکه شده و از ۶۰ درصد آنها استفاده می‌شود.

احمدی یادآور شد: در زمان حاضر ۳۹ هزار و ۱۷۹ دانش آموز شامل ۱۵ هزار و ۱۶۷ دانش آموز پسر و ۱۵ هزار و ۱۳۷ دانش آموز دختر و هشت هزار و ۸۷۵ نفر نیز به صورت مختلط در کلاس‌های تخریبی که قابلیت استفاده دارند مشغول به تحصیل هستند.

وی در باره کلاس‌های خشتی، گِلی و کپری در استان بوشهر گفت: این استان کلاس درس خشتی، گِلی و کپری ندارد اما ۵۰۰ کلاس درس در قالب ۶۰ مدرسه به صورت سنگی - ملاتی (ساروج) دارد که از نظر مهندسی نامناسب هستند.

احمدی با بیان اینکه کلاس‌های سنگی ملاتی در تمام شهرها و روستاهای استان بوشهر پراکنده هستند ادامه داد: از این تعداد کلاس سنگی ملاتی ۲۵۰ کلاس تخریبی هستند که بیشتر آنها در دهه ۵۰ و ۶۰ احداث شده اند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: با توجه به غیر قابل استفاده بودن بخشی از کلاس‌های سنگی ملاتی تلاش شده دانش آموزان این کلاس‌ها به نزدیکترین مدرسه منتقل شوند به همین دلیل برخی از مدارس در این استان به صورت ۲ شیفته اداره می‌شوند.

وی ادامه داد: مابقی کلاس‌های درس سنگی ملاتی که در حدود ۲۵۰ کلاس درس هستند شرایط به نسبت بهتری دارند که در زمان حاضر در حدود ۱۸ هزار دانش آموز در این کلاس‌ها مشغول به تحصیل هستند.

احمدی یادآور شد: برای برچیدن مدرسه های سنگی ملاتی نیازمند اعتبارات ویژه ای هستیم تا در یک بازه زمانی چهار تا پنج ساله نسبت به جایگزین کردن آنها با مدرسه های مقاوم در مناطق مختلف استان بوشهر اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه امروز برای ساخت یک مدرسه ۱۲ کلاسه بین ۱۳ تا ۱۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز است گفت: اعتبارات عمرانی استانی به تنهایی برای حذف مدرسه های تخریبی کافی نیست و حضور و مشارکت خیران و صنایع موجود دراین استان در راستای اجرای مسئولیت‌های اجتماعی آنها ضروری است.

فعالیت ۱۷ مدرسه کانکسی در استان بوشهر

به گفته احمدی در زمان حاضر استان بوشهر دارای ۱۷ مدرسه کانکسی در مناطق مختلف استان در سطح شهرها (سکونتگاه‌های غیر رسمی و حاشیه ای)، بخش‌ها و روستاها وجود دارد که در حدود ۳۴۰ دانش آموز در این مدرسه ها مشغول به تحصیل هستند.

وی در باره مدارس کانکسی اینطور توضیح می دهد بخشی از این مدرسه ها تخریبی است که به دلیل نداشتن اعتبار کافی تلاش شده با تامین کانکس مناسب کلاس‌های درس مقاوم به شکل موقت برای این دانش آموزان تشکیل شود.

مدارس نوکپری مناسب شرایط اقلیمی استان بوشهر نیست

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر در باره مدرسه های نوکپری عشایری در این استان گفت: با توجه به اینکه عشایر هر سال جابه جا می شوند و جای مشخصی ندارند به همین دلیل براساس نظر وزیر آموزش و پرورش مدرسه های نوکپر و کانکس تعریف شده است.

احمدی ادامه داد: این در حالی است که با توجه به شرایط اقلیمی استان بوشهر امکان راه اندازی مدرسه های نوکپر در استانی مانند بوشهر نیست به همین دلیل تلاش شده از کانکس به جای مدرسه های نوکپر استفاده شود.

وی درباره مدارس کپری گفت: کپرها و سازه هایی مانند مدرسه های آجری در تمام فصل ها پاسخگوی نیاز دانش آموزان نیستند بویژه در مناطق گرمسیری مانند استان بوشهر مدرسه های کپری وآجری عملکرد متناسب با آب و هوای آن فصل را ندارند و دانش آموزان با مشکلاتی روبرو می‌شوند.

حذف مدرسه های کپری و آجری مستلزم تامین اعتبار

احمدی درمورد اینکه چرا وعده ها در باره حذف این مدرسه ها محقق نشده است گفت: وجود مدرسه کپری و آجری بعد از ۴۴ سال از عمر انقلاب اسلامی زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست و برچیده شدن این مدرسه ها نیازمند تامین اعتبار است.

وی تاکید کرد: درصورتی که برنامه مشخصی برای برچیده شدن کلاس‌های کپری و آجری تدوین نشود و سازمان برنامه و بودجه نیز اعتبار لازم برای این کار تخصیص ندهد برچیده شدن این نوع کلاس‌ها در این دولت نیز امکان پذیر نخواهد بود.

احمدی یادآور شد: هر جایی که دانش آموز باشد به طور حتم مدرسه ساخته می شود و اگر شمار دانش آموزان آن منطقه کم باشد در نزدیکترین محل مدرسه ساخته و دانش آموزان به آن منطقه منتقل می شوند.

وی در مورد ساخت مدرسه های شبانه روزی گفت: با توجه به پراکندگی روستاها مدرسه های شبانه روزی مختلفی در استان بوشهر احداث شده اما در زمان حاضر هیچ برنامه ای در این استان برای ساخت این مدرسه ها در دستور کار نیست.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر اضافه کرد: با توجه به پشت سر گذاشتن ۲ سال کرونایی شمار دانش آموزان افزایش و فضاهای آموزشی با توجه به نبود درخواست ثابت ماند و بسیاری از تجهیزات نیز مستعمل شدند که تلاش شده با تخصیص اعتبار لازم نسبت به تعمیر و نوسازی تجهیزات اقدام شود.

  وی اظهار کرد: شهر بوشهر، بخش سعدآباد و بخش مرکزی تنگستان به عنوان سه منطقه بحرانی استان بوشهر از نظر کمبود کلاس درس به شمار می روند که برای بهبود شرایط نیاز به مشارکت خیران است.

 

آخرین ویرایش در یکشنبه, 09 مرداد 1401 ساعت 07:32

 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: امسال ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید و نوسازی تجهیزات مدرسه های این استان هزینه شده است.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي توسعه و تجهيز مدارس استان بوشهر ابراهیم احمدی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به ۲سال کرونایی و حضور نیافتن دانش آموزان در کلاس‌های درس بسیاری از امکانات، تجهیزات و فضای فیزیکی مدارس دچار فرسودگی شدند در همین ارتباط تلاش شده که با خرید تجهیزات مورد نیاز بخشی از نیاز مدرسه ها برای سال تحصیلی پیش رو تامین شود.

وی بیان کرد: با این میزان اعتبار براساس نیازسنجی انجام شده از سوی مدرسه ها اقلام مورد نیاز از جمله ۶ هزار میز و صندلی، ۹۵۰ دستگاه کولر، ۸۰۰ دستگاه کامیپوتر و برخی تجهیزات هنرستانی از جمله چرخ خیاطی، موتور خودرو، سیستم سوخت رسان و سایر موارد دیگر خریداری شده است.

به گفته احمدی براساس برنامه ریزی انجام شده قرار است تجهیزات مورد نیاز مدرسه های استان بوشهر همزمان با هفته دولت در قالب ۱۸ کاروان به ۱۸ منطقه آموزشی استان بوشهر ارسال و در بین مدرسه ها توزیع شود.

تامین نشدن برق مشکل افتتاح مدارس نوساز بوشهر

احمدی یکی از مشکلات برخی از مدارس نوسازی که هنوز افتتاح نشده اند در استان بوشهر را تامین برق این واحدهای آموزشی عنوان کرد و گفت: در زمان حاضر ۲۵۰ کلاس درس در قالب ۱۸ مدرسه در استان تکمیل و آماده بهره برداری هستند که به دلیل تامین نشدن شبکه برق امکان بهره برداری از این واحدهای آموزشی وجود نداشت.

وی ادامه داد: در همین ارتباط بتازگی سازمان برنامه و بودجه تامین ۱۳ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای ایجاد شبکه برق این مدرسه ها وعده داده است که اگر محقق شود این مدرسه ها برای اول مهر ماه آماده بهره برداری می‌شوند.

ضرورت مشارکت خیران برای مدرسه سازی در مناطق بحرانی استان بوشهر

احمدی با اشاره به احداث ۵۶ درصد کلاس‌های درس در استان بوشهر با همت خیران مدرسه ساز گفت: خیران مدرسه ساز از جمله مجموعه های فعال و همراه در راستای مدرسه سازی به شمار می آیند که تاکنون گام‌های مهمی در این راستا برداشته اند.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر ۵۶ درصد کلاس‌های درس در استان بوشهر از سوی خیران مدرسه ساز احداث شده است گفت: در روستاها امکان ساخت مدرسه با مشارکت خیران به صورت ۳۰ به ۷۰ و در شهرها به صورت ۵۰ به ۵۰ مشارکت خیران و دولت است که به نام خیّر نام گذاری می شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: تاکنون بیشترین نگاه خیران مدرسه ساز به سمت مناطق دور افتاده و صعب العبور بوده و همین امر باعث شده امروز مرکز استان بوشهر با مشکل کمبود مدرسه روبرو شود.

احمدی اظهار کرد: براساس بررسی های بعمل آمده در زمان حاضر در شهر بوشهر ه بعنوان مرکز استان ۳۱ مدرسه ۱۲ کلاسه تخریبی وجود دارد که دانش آموزان این مدرسه ها به آموزشگاه های دیگری منتقل و همین امر منجر شده بیشتر مدرسه های این شهر به صورت ۲ شیفته اداره شوند.

وی یادآور شد: همچنین شهرستان دشتستان با ۵۷ مدرسه تخریبی که بیشتر این مدرسه ها در منطقه سعد آباد قرار دارند و بخش مرکزی تنگستان با ۲۱ مدرسه به عنوان مناطق بحرانی استان بوشهر از نظر فضای آموزشی به شمار می روند.

احمدی بر ضرورت مشارکت هر چه بیشتر خیران حقیقی و حقوقی مدرسه ساز در امر مدرسه سازی در استان بوشهر تاکید کرد.

بوشهر استان نهم در پویش سراسری صحن حرم، مدرسه ام 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: تاکنون ۵۵۴ نفر در پویش سراسری "صحن حرم، مدرسه ام" مشارکت کرده و این استان از نظر مشارکت نهمین استان کشور معرفی شده است.

احمدی اظهار کرد: تاکنون خیران و علاقه مندان به مدرسه سازی استان بوشهر ۲۱میلیون و ۳۶۶ هزار تومان به این پویش کمک کرده اند.

وی بیان کرد: پویش سراسری صحن حرم، مدرسه ام ویژه ساخت مدارس برای دانش آموزان با نیازهای ویژه است.

احمدی اضافه کرد: جامعه هدف اصلی در این پویش، دانش آموزان و ترغیب آنها به انجام کارهای خیر و نیکوکارانه و یادآوری جایگاه رفیع مدرسه و دانش اندوزی در نزد خداوند متعال است که در آموزه‌های دینی و کلام اهل بیت(ع) اهمیت ویژه ای دارد.

وی با بیان اینکه پویش "صحن حرم، مدرسه ام" پنجمین پویش سراسری کشور است گفت: مبالغ جمع آوری شده از این طریق، به نیت امام هشتم، صرف ساخت هشت مدرسه دانش آموزان استثنایی در کشور می‌شود.

صفری ادامه داد: علاقه مندان با هر توان مالی می‌توانند در این پویش شرکت کنند، در اجرای این طرح، برنامه‌ریزی بر اساس گسترش مشارکت‌های خُرد مردمی حتی به اندازه یک آجر است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: علاقه‌مندان و نیک اندیشان می توانند با مراجعه به کانال مهر مدرسه در شبکه اجتماعی شاد و یا از طریق وب سایت ajorBajor.ir  در این پویش خیرخواهانه شرکت کنند.

گفتنی است همزمان با دهه کرامت فراخوان پویش "صحن حرم، مدرسه‌ام" منتشر شده است.

آخرین ویرایش در شنبه, 08 مرداد 1401 ساعت 10:02

با همت خيرنيك انديش گناوه اي، توافقنامه احداث مدرسه 6 كلاسه كودكان اوتيسم شهر گناوه امضاء شد .

 به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي ، توسعه و تجهيز مدارس استان بوشهر با حضور ابراهيم احمدي مديركل نوسازي ، توسعه و تجهيز مدارس استان بوشهر و خير نيك انديش يونس خسرواني توافقنامه احداث مدرسه 6 كلاسه كودكان اوتيسم شهر گناوه به امضاء طرفين رسيد.

يونس خسرواني خير مدرسه ساز اين مركز آموزشي در بيان انگيزه ساخت خود از اين مدرسه گفت : با توجه به طرح آجربه آجر كه با هدف مشاركت مردم در امر مدرسه سازي است و درحال حاضر براي كودكان استثنايي درحال اجرا مي باشد ، به منظور برطرف نمودن نياز خانواده هاي داراي فرزند اوتيسمي بر آن شديم تا در شهر گناوه براي اين عزيزان مدرسه ي ويژه آنان ساخته شود .

با احداث اين مدرسه 6 كلاسه ، شهر گناوه داراي مركز آموزشي و تخصصي دانش آموزان استثنايي اوتيسم خواهد شد .اوتيسم ، اختلال رشد عصبی در اعصاب مرکز است که در تحول و رشد مغز اختلال ایجادكرده و تعاملات یا رفتار فرد را دچار اختلال می‌کند.مبتلایان به اوتیسم نمی‌توانند با محیط پیرامون خود ارتباط برقرار کنند و دچار رفتارهای کلیشه‌ای و تکراری می‌شوند.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 05 مرداد 1401 ساعت 17:14

باحکم مدیرکل نوسازی مدارس استان بوشهر ،جعفر زیارتی به عنوان مشاور بودجه واعتبارات منصوب گردید.
به کزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی توسعه وتجهیز مدارس استان بوشهر صبح امروز با ابلاغ حکم ابراهیم احمدی مدیرکل نوسازی مدارس استان بوشهر، جعفر زیارتی به عنوان مشاور امور بودجه و اعتبارات این اداره کل منصوب گردید.

باحکم مدیرکل نوسازی، توسعه وتجهيز مدارس استان بوشهر، رضا كاويان پور به عنوان مشاور امور مشاركت هاي مردمي و خيرين مدرسه ساز منصوب گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی توسعه وتجهیز مدارس استان بوشهر صبح امروز با ابلاغ حکم ابراهیم احمدی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهيز مدارس استان بوشهر، رضا كاويان پور به عنوان مشاور امور مشاركت هاي مرمي و خيرين مدرسه ساز این اداره کل منصوب شد. دراين حكم آمده است با عنايت به مراتب تعهد ، تخصص و توانمندي هاي ارزشمند جنابعالي ، به موجب اين حكم به سمت مشاور مديركل در امور مشاركت هاي مردمي و خيرين مدرسه ساز اداره كل نوسازي ، توسعه و تجهيز مدارس استان بوشهر منصوب مي شويد. اميد است با لطف الهي و بهره گيري از مشاركت و استفاده از كليه ظرفيت هاي خيرين حقيقي و حقوقي در انجام امور محوله موفق و مؤيد باشيد.

در نشست معاون امور مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر و مدیرکل آموزش وپرورش استان بوشهر راهکارهای حضور هرچه بیشتر دانش آموزان و مدیران مدارس استان در پویش صحن حرم مدرسه ام در بخش های مختلف آن بررسی وتعیین شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر: در جلسه مشترک حسن رفعت آزاد معاون امور مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان بوشهر و علی موحدی مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر راه کارهای هرچه بیشتر جلب مشارکت دانش آموزان و نقش مدیران مدارس در پویش ملی صحن حرم ، مدرسه ام بررسی شد.

حسن رفعت آزاد در این نشست بیان داشت: پویش ملی صحن حرم، مدرسه ام با هدف فرهنگ سازی وحضور هرچه بیشتر دانش آموزان و خانواده ها در امر مدرسه سازی در سطح کشور در حال برگزاری است و همزمان با میلاد امام رضا(ع) آغاز گردیده است که تا مهرماه ادامه خواهد داشت .

وی گفت : تاکنون با استفاده از ظرفیت های تبلیغی در سطح شهر و رسانه های فعال در استان بوشهر و فضای مجازی صورت گرفته که می تواند به حضور گسترده تر افراد در این پویش کمک نماید اما استفاده از ظرفیت جمعیتی دانش آموزان در کنار سایر راه ها در اولویت برای این پویش می باشد تا جامعه هدف که دانش آموزان وخانواده ها می باشند هرچه بیشتر بتوانند ضمن آشنایی با فرهنگ مدرسه سازی با شرکت در بخش های نقاشی و عکس  که با موضوع امام رضا(ع) و مدرسه سازی می باشد در این پویش مشارکت نمایند و از این رو در تلاش هستیم در سطح کشوری نیز حضور پررنگ تری داشته باشیم و با مشارکت آحاد جامعه و خانواده ها و همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان بتوانیم اتفاقات مثبت و مفیدی  همچون پویش های گذشته در این زمینه رقم زده شود .

علی موحدی مدیرکل آموزش وپرورش استان بوشهر نیز در این نشست بیان داشت: حضور فعال در این پویش به منظور فرهنگ مدرسه سازی موثر و مهم خواهد بود ازاین رو در کنار تبلیغات این پویش، با مشارکت و همت هرچه بیشتر همکاران ، مدیران مناطق 18 گانه استان ودیگر مدیران مدارس به منظور ترغیب و مشارکت پویا و هرچه بیشتر دانش آموزان در بخش های در نظر گرفته شده این پویش تلاش خواهیم کرد تا در فرهنگ سازی در ضمینه مدرسه سازی درسطح کشور جایگاه مناسبی را داشته باشیم .

پویش ملی صحن حرم، مدرسه ام و پنجمین پویش از طرح آجر به آجر با هدف فرهنگ سازی در زمینه مدرسه سازی در بین آحاد جامعه در سه بخش کمک های خیّرانه ، عکس خواهر برادری ، نقاشی دانش آموزی می باشد که تا مهرماه ادامه خواهد داشت واز طریق وبسایت wwwajorBajor. و علاقه مندان می توانند در این پویش شرکت نمایند .

آخرین ویرایش در شنبه, 01 مرداد 1401 ساعت 21:38

اطلاعات تماس

  • آدرس: بندر بوشهر، ميدان رئيسعلي دلواری، ابتدای بلوار شهيد چمران
  • تلفن تماس:33324939-33324505(077)
  • نمابر:33324504(077)
  • دفتر مدیر کل:33326470(077)
  • کد پستی:96714-75158
  • پست الکترونیک: info@nosazibu.ir
  • تارنما: www.nosazibu.ir
آخرین بروزرسانی: پنجشنبه, ۲۷ مرداد ۱۴۰۱


آدرس ما بر روی نقشه

آمار بازدید

مجموع بازدید کنندگان
3764
صفحات بازدید شده
408621
صفحات بازدید شده امروز
108
بازدید کنندگان امروز
22
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
1211
بازدیدکنندگان دیروز
67
بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…