تاثير بسته رسانه اي در سند تحول بنيادين آموزش و پرورش

تشكيل كارگروه ارائه  بسته رسانه اي در سند تحويل بنيادين آموزش و پرورش استان بوشهر با حضور  كارشناسان و مسئولين آموزش و پرورش شهرستانها و معاون مشاركتهاي نوسازي مدارس استان بوشهربرگزار شد.

آقاي اجرايي مسئول روابط عمومي اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: اهداف تشكيل كار گروه رسانه اي چنين ميباشد.

1 - فرهنگ سازي و ترويج برنامه هاي اجرايي زير نظام هاي سند تحول و بهره گيري از فضاهاي رسانه اي.

2 – ارتقاع سطح كيفي رسانه  با صدا و سيما و خبرگزاري ها

3 – افزايش كيفيت گزارش از اقدام زير نظام هاي 6 گانه سند تحول بنيادين توسط مسئولين زيربط

آقاي اجرايي افزود : بسته هاي رسانه اي شامل  :  الف-  صدا و سيما    ب – خبرگزاري و پايگاه هاي خبري   ج – مطبوعات      د – فضاهاي مجازي و شبكه هاي اجتماعيي      ه -  پايگاه هاي اطلاع رساني   ميباشد .كه مسئولين نظام شش گانه بايد از اين بسته ها استفاده بهينه را ببرند.

 

 خانم حسامي كارشناس آموزش و پرورش گفت: در نظام آموزش و پرورش 6 نظام آموزشي تشكيل شده كه هر كام برنامه هاي خود را از طريق رسانه به ديد عموم قرار ميدهند

1 – تدوين برنامه هاي درسي

2 – تامين منابع مالي

3 – تامين منابع انساني

4 – پژوهش و ارزيابي

5 – تامين فضا ها و تجهيزات

6 – مديريت و راهبري

دكتر حسامي افزود: در سند تحول بنيادين آموزش و پرورش در فصل هفتم    23 عمليات در 131 راهكار پيشنهاد شده كه هريك از مسئولين نظامهاي شش گانه بايد در برنامه هاي 5 ساله خود تاثير آن را بر دانش آموزان مورد برسي قرار دهند و براي نشان دادن روند كار خود از بسته هاي رسانه اي استفاده گردد.

 

حسن رفعت آزاد معاون مشاركتها نوسازي مدارس استان بوشهر گفت : مشاركتهاي نوسازي مدارس در سال 98  مبلغ 50 ميليارد تومان براي 81 پروژه جذب و در حال اجرا دارد كه از اين پروژه ها از مدرسه 6 كلاس تا 12 كلاسه متغير ميباشد .

  حسن رفعت آزاد افززود : شوراي رسانه در نوسازي فعال ميباشد كه مهمترين مشكل آن هزينه هاي تبليغات ميباشد و همين باعث شده كه نتوان به شكل  شايسته عملكرد نوسازي مدارس استان بوشهر  رسانه اي شود.

 

روابط عمومي اداره كل نوسازي توسعه و تجهيز مدارس استان بوشهر

 

برسي  وضعيت پروژهاي در حال اجرا ي نوسازي مدارس استان بوشهر

برسي مسائل و مشكلات فني و مالي و ارائه گزارشات پيشرفت فيزيكي پروژه ها با حضور  مدير كل ، معاون فني و اجراي ، سرناظران و كارشناسان فني با پيمانكاران پروژهاي در حال اجرا نوسازي مدارس استان بوشهر

احمد مرادي مدير كل نوسازي مدارس استان بوشهر گفت تحويل به موقع پروژه ها خصوصا در هفته دولت از اهميت خواصي برخوردار است و از كادر فني و پيمانكاران خواست  در اين خصوص تلاش لازم را داشته باشند.

داريوش كوثري معاون فني اجراي نوسازي مدارس گزارش پيشرفت فيزيكي پروژه ها را نسبتا خوب دانست و گفت با توجه به اهميت تحويل به موقع پروژها بازديد ها و سركشي از پروژها بيشتر خواهد شد.

اقاي شجيع از پيمانكاران نوسازي مدارس گفت :نبود نقدينگي از مهمترين مشكلات پيمانكاران است و خواستار توجه مسئولين به اين موضوع شد.

بابك خانزاده مدير عامل شركت طلوع بابك گفت : يكي از مشكلات پيمانكاران تهيه مصالح و تجهيزات از شركت هاي خواص است كه وقتي تقاضا زياد ميشود در همكاري با پيمانكاران سهل انگاري كرده و مي بايست در اين خصوص منابع بيشتري معرفي تا رقابتي سالم وجود داشته و پيمانكاران سر در گم سليقه شركتهاي خواص نشوند.

روابط عمومي اداره كل نوسازي توسعه و تجهيز مدارس استان بوشهر

 

 

توافق همكاري ساخت 20 كلاس آموزشي دانشگاه فرهنگيان پرديس بوشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس بوشهر، نشست مجمع خیرین مدرسه‌ساز بوشهر با حضور احمد مرادی مدیرکل نوسازی مدارس بوشهر، پرتوی مدیرعامل مجمع خیرین، معصومه جهان‌فر رئیس شورای بانوان خیر استان و جمعی از مسئولان مربوطه برگزار شد.

در این مراسم مرادی اظهار کرد: 33 پروژه نفت در سطح استان در حال اجراست که مبلغ 82 میلیار ریال از اعتبارت سهم نفت برای این پروژه‌ها اختصاص یافته و 9 پروژه هم از طرف پتروشیمی با اعتبار 27 میلیارد ریال در حال اجراست که تلاش می‌کنیم این مبلغ به 50 میلیارد ریال برسد؛ سهم دولت هم در بخش نفت مبلغ 85 میلیار ریال خواهد بود.

وی گفت: تعهدات ما در چهار بخش برنامه‌ریزی شده است که شامل تخریب و بازسازی، تجهیزات، سیستم سرمایشی و گرمایشی و خیرین است که در بخش سرمایشی 37 میلیارد ریال برای دو سال در قالب نقد و اوراق تا پایان سال 99 خدمات‌دهی داریم همچنین خرید شبگه گاز برای مدارس در دستور کار قرار گرفته و مبلغ 11 میلیارد ریال به منظور تهیه کولر تنظیم و در حال اجراست.

مدیرکل نوسازی مدارس بوشهر گفت: سرانه فضای آموزش 6/8 مترمربع در استان است که نسبت  به میانگین کشوری با رقم 5/2 مترمربع وضعیت بهتری دارد؛ تلاش می‌کنیم تا پایان سال 99 و تحویل مدارس به آموزش و پرورش این رقم را به 7/3 متر مربع برسانیم تا بتوانیم به سرانه استاندار واقعی 8/2 مترمربع برسیم.

مرادی گفت: شمار مدارس غیراستاندارد در مقابل  زلزله استان بوشهر، 6 درصد است که نسبت به وضعیت کشور با برآورد 30 درصد وضعیت مناسبی داریم.

وی اظهار کرد:  با 520 کلاس درس که با مشارکت دولت و بانک‌ها، بنیاد برکت و خیرین در حال  اجراست نیازهای کنگان و جم مرتفع خواهدشد.

در ادامه معصومه جهان‌فر رئیس شورای بانوان خیر استان بوشهر گفت: از جمع‌آوری مبالغ بسیار ناچیز حقوق آموزگاران نیک‌اندیش شهرستان‌های تنگستان، دشتستان و دشتی توانسته‌ایم سالانه حجم چشم گیری لوازم التحریر بین مدارس نیازمند تقسیم کنیم و امیدواریم شهرستان‌های بوشهر و دیگر شهرستان‌ها به جمع ما بپیوندند تا با کسر مبالغ بسیار پایین از حقوق خود ما را یاری دهند.

جهان‌فر ادامه داد: در همایش سراسری خیرین بانوان با نام «بانوی ایرانی، مدرسه مهربانی»  هم 13 نفر از بانوان خیر مدرسه‌ساز  استان شرکت خواهند کرد.

وجود 180 مدرسه تخریبی در استان

همچنین حسن رفعت آزاد بیان کرد: 180 مدرسه تخریبی در قالب 734 کلاس درس که بیشتر در مرکز شهرستان‌ها از جمله بوشهر، دشتی و تنگستان است، از اولویت‌های نوسازی مدارس محسوب می‌شوند.

معاون مشارکت‌های مردمی نوسازی مدارس اظهار کرد: تا به حال 10 بانک ما را در ساخت مدارس یاری کرده‌اند و از خارج کشور بیشترین کمک‌ها از کویت، بحرین و عمان بوده و بیشترین ساخت مدارس خیرین در استان توسط آقای حریری و خانواده او و 5 مدرسه توسط خیر نیک‌اندیش مقدم مدیرعامل شرکت پارچه مقدم بوده است؛ کمک‌ها و مشارکت خیرین در ساخت مدارس در استان بوشهر 50 درصد بوده؛ در صورتی که در کشور 30 درصد و تا به حال 47 پروژه توسط بانوان نیک اندیش ساخته شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل نوسازی مدارس استان بوشهر، عبد الکریم گراوند استاندار بوشهر  بهربرداری مدرسه 6 کلاسه بایندر را به مردم بندرگاه بوشهر تبریک گفت و از خدمات نیروگاه اتمی تشکر کرد .

مدیرکل نوسازی مدارس استان بوشهر در این مراسم گفت: مدرسه شهید بایندر بندرگاه بوشهر با تمام مشکلاتی که داشت با همکاری استانداری و فرمانداری و پیگیری آموزش و پرورش و حمایت نیروگاه اتمی به پایان رسید.

احمد مرادی گفت: مدرسه 6 کلاسه شهید بایندر بندرگاه شهر بوشهر با 15 میلیارد ریال اعتبار از طرح ملی و کمک‌های نیروگاه اتمی  با 745 مترمربع زیربنب آموزشی و 71 مترمربع سرایداری و 790 مترمربع محوطه سازی و 90 متر طول دیوارکشی به مردم بندرگاه تقدیم شد.

وی افزود: برای بهره‌برداری این پروژه تلاش‌های فراوانی صورت پذیرفت و از مسئولین نیروگاه اتمی و پیمانکار پروژه شرکت بنا گستر قرقشه و فرمانداری بوشهر و مسئولین آموزش و پرورش شهر بوشهر و کارشناسان نوسازی مدارس تشکرو قدردانی میکنم. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس بوشهر، افتتاح مدرسه سه کلاسه ابن سینای روستای بیدو علیا شهرستان جم بوشهر با حضور سکینه الماسی نماینده مردم شهرستان جم در مجلس، عیسی نوشادی معاون پشتیبانی اداره کل نوسازی مدارس استان و جمعی از مسئولان مربوطه برگزار شد.

مدرسه سه کلاسه روستای بیدو جم از استان بوشهر  با زیربنای فضای آموزشی 218 متر مربع و محوطه‌سازی به متراژ 2 هزار متر مربع و دیوار کشی 185 متر طول، با مبلغی بالغ بر 6 میلیارد ریال از طرح ملی و طرح برکت با نظارت و تجهیز اداره کل نوسازی مدارس استان به بهر برداری رسید.

اطلاعات تماس

  • آدرس: بندر بوشهر، ميدان رئيسعلي دلواری، ابتدای بلوار شهيد چمران
  • تلفن تماس:33324939-33324505(077)
  • نمابر:33324504(077)
  • دفتر مدیر کل:33326470(077)
  • کد پستی:96714-75158
  • پست الکترونیک: info@nosazibu.ir
  • تارنما: www.nosazibu.ir

آدرس ما بر روی نقشه

آمار بازدید

مجموع بازدید کنندگان
2568
صفحات بازدید شده
170562
صفحات بازدید شده امروز
2301
بازدید کنندگان امروز
214
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
1727
بازدیدکنندگان دیروز
231
بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…